Czym zająć malucha w podróży?

Dziecko w podróżyWybierasz się z dzieckiem w podróż? Zapewnij mu urozmaicony plan zabaw.  Możesz zabrać ze sobą np. gry planszowe,  gry interaktywne lub inne zabawki dostosowane do wieku i rozwoju dziecka. Dowiedz się więcej o grach planszowych i wypróbuj taką, która jest odpowiednia dla Twojego dziecka. Nie ma nic gorszego jak znudzone podróżą dziecko. Zły nastrój udziela się wówczas wszystkim współpasażerom.

3-4 latkowi można kupić mniej skomplikowane, gdzie łatwo zapamiętać zasady, a plansza jest niezwykle kolorowa. Najlepsze będą gry z ukochanymi stworkami z bajek. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszą się także gry dotyczące znajdowania różnych przedmiotów. Polecam rozpocząć przygodę z grami od ponadczasowego „Chińczyka”, albo wybrać inną zabawę w której chodzi głównie o to aby przechodzić przez pola z punktami. Świetne będą także różnego kalibru gry rodzinne. Dziecko z pewnością doceni to, że spędzamy z nim więcej czasu. Jedynym skutkiem ubocznym jaki powstanie po wprowadzenia do repertuaru rodzinnego spędzania czasu gier będzie to, że dziecko będzie ciągle się ich domagać. W przypadku parolatka sprawdzą się te zabawy, których rozgrywka trwa krótko. Zbyt długa rozgrywka mogłaby zniechęcić malucha, a przecież chodzi o to, aby utrzymać jego uwagę prze te parę chwil.

Regułą jest, że im dziecko jest starsze, tym bardziej skomplikowaną grę można mu zaproponować. Dotyczy to zarówno poleceń, zasad czy zadań. Większa może być także interakcja pomiędzy graczami, ponieważ starsze dziecko jest w stanie temu podołać. Bardzo interesujące są dla dzieci np. gry planszowe przygodowe. Świetne są także gry edukacyjne, polecane głównie dla tych rodziców, którzy wszędzie poszukują bodźców, pozytywnie wpływających na rozwój dzieci. Podczas zabaw i gier można wykorzystywać wiedzę dziecka, np. umożliwiając uporządkowanie różnych przedmiotów lub wydarzeń.

Gry planszowe są niezwykle atrakcyjną wizualnie zabawką dla dzieci, są bardzo zajmujące i wciągające, dzięki nim zapomina się o innych sprawach np. komputerze lub telewizorze czy długa męcząca podróż. Dlatego warto zakupić gry planszowe wybierając się np. z dzieckiem na wakacyjny wyjazd. Gry planszowe są sprzymierzeńcem wspierającym wysiłki rodziców, którzy starają się zapewnić dziecku aktywny rozwój.